Periodontologia

Periodontologia zajmuje się leczeniem i zapobieganiem chorób przyzębia zwanych paradontopatiami stanowiących jeden z najpoważniejszych problemów w stomatologii (stany zapalne dziąseł, krwawienie, kamień nazębny, paradontoza).

O chorobach przyzębia decyduje płytka i kamień nazębny. Innymi czynnikami sprzyjającymi powstawaniu procesu chorobowego są: stres, zaburzenia hormonalne, zwłaszcza u kobiet podczas ciąży oraz kobiet stosujących środki hormonalne antykoncepcyjne, nieprawidłowe odżywianie, niedobory witamin. U palaczy choroby przyzębia są trudne do wykrycia, gdyż nikotyna zwęża naczynia krwionośne, nie dając przykrych dolegliwości w postaci krwawień z dziąseł. Choroby przyzębia mogą pojawić się w następstwie chorób ogólnoustrojowych i układowych między innymi w zespole Downa, chorobach alergicznych, cukrzycy i białaczce.

Rozpoznawanie i profilaktyka chorób przyzębia

Zapalenie przyzębia jest ściśle związane ze stanem zapalnym dziąseł. Zdrowe dziąsła mają bladoróżowy kolor, w całości wypełniają przestrzenie między zębami, nie reagują krwawieniem czy bólem podczas szczotkowania zębów, konsystencja dziąseł jest twarda. Zapalenie dziąseł powstaje w wyniku procesu zapalnego tkanek miękkich otaczających ząb. Proces zapalny jest spowodowany obecnością bakterii i ich toksyn w płytce nazębnej. Zazwyczaj pojawia się krwawienie z dziąseł przy szczotkowaniu, obrzęki, nieprzyjemny zapach z ust, ból i silne zaczerwienienie. Zdarza się, że proces zapalny jest niewidoczny, a ujawnia się dopiero po usunięciu złogów nazębnych, gdyż nie zawsze stan zapalny rozprzestrzenia się na zewnętrzną część dziąsła.

W gabinecie stomatologicznym Dentica wykonujemy różne rodzaje zabiegów związanych z leczeniem periodontologicznym, a także zapobieganiem chorobom przyzębia. Procedury tego typu są w stanie zatrzymać rozwój choroby w jej wczesnym stadium i zapobiec powstawaniu  groźnych stanów zapalnych.

Leczenie paradontozy

W wyniku  długotrwałego zapalenia dziąseł dochodzi do choroby przyzębia potocznie zwanej paradontozą. Rozwija się ona podstępnie, od niewielkiego stanu zapalnego tkanek miękkich do poważnego stanu zapalnego dziąseł, z uszkodzeniem przyczepu dziąsłowego, zajmując tkanki głębokie. Tworzą się wówczas szczeliny dziąsłowe zwane kieszonkami. Bakterie i ich toksyny nie tylko infekują dziąsła, ale również niszczą kość wierzchołka zębodołowego podtrzymującego zęby. Dochodzi zatem do stopniowego obniżania się dziąseł i pojawienia się przestrzeni między zębami. Obnażona zostaje część korzenia, ząb wygląda na znacznie wydłużony. Dochodzi do nadwrażliwości szyjek zębowych.

W początkowych stadiach choroby proces niszczenia kości przebiega bezobjawowo. Kiedy dochodzi do utraty dużej części podtrzymującej kość, zęby ulegają rozchwianiu na tyle, że może dojść do wypadnięcia samego zęba. Oferta naszego gabinetu obejmuje leczenie periodontologiczne na każdym etapie rozwoju paradontozy. Proponujemy zaawansowane procedury oraz indywidualnie ustalany program leczenia nakierowany na przywrócenie zębom i otaczającym je tkankom zdrowia, pełnej funkcjonalności i estetycznego wyglądu.

KONTAKT

T: 601 530 037

Cennik z zakresu periodentologii

Nazwa usługi perdionotologicznejCena:
badanie z konsultacją i instruktażem higieny150 zł
kiretaż zamknięty 1 ząb ze znieczuleniem150 zł
kiretaż otwarty z szyciem 1-3 zębów350 zł
kiretaż otwarty z szyciem powyżej 3 zębów350 zł
   – za każdy kolejny ząb+ 100 zł
operacja płatowa z alweoplastyką 1-3 zębów550 zł
   – za każdy kolejny ząb+ 100 zł
chirurgiczne usunięcie zmiany na błonie śluzowej250 zł
badanie histopatologiczne150 zł
resekcja mikrochirurgiczna korzenia z szyciem estetycznym (dodatkowo wsteczne wypełnienie MTA lug Geristore, glasjonomer, błona, biomateriał)od 700 zł
hemisekcja + osteoplastyka + szycie400 zł
radektomia + osteoplastyka + szycie400 zł
chirurgiczne wydłużenie korony zęba450 zł
   – za każdy kolejny ząb+ 350 zł
plastyka przedsionka metodą Kazanijana300 zł
gingivektomia, gingivoplastyka 6 zębów550 zł
plastyka wędzidełka wargi i języka300 zł
leczenie zmian na błonie śluzowej100 zł
poszerzenie strefy dziąsła związanego100 zł

poszerzenie strefy dziąsła związanego metodą wolnego przeszczepu nabłonkowego pobranego z podniebienia twardego lub wytworzenia płata mostkowego przy wyrzynającym się zębie 2 zęby i więcej

od 1000 zł
pokrycie recesji 1 ząb1000 zł
pokrycie recesji 2 zęby1200 zł
pokrycie recesji metodą przeszczepu tkanki łącznej pobranego z podniebienia twardego lub matrycy z banku tkanek (3 zęby i więcej)od 1300 zł
sterowana regeneracja tkanek800 zł
   – dodatkowo cena użytego biomateriału 
zapobieganie resorpcji kości po ekstrakcji zęba300 zł
   – dodatkowo cena użytego materiału 
skaling góra i dół z polerowaniem korzeni wstępna korekta nawisów300 zł
zamknięcie połączenia ustno – zatokowego400 zł
   – dodatkowo błona zaporowa 
błony zaporowe (opakowanie)od 350 zł
biomateriał (opakowanie)od 300 zł
Emdogain (opakowanie)od 800 zł
podniesienie dna zatoki metoda otwartąod 2000 zł
podniesienia dna zatoki metodą zamkniętąod 600 zł
Kortykotomia (akceleracja leczenia ortodontycznego) – cena zabiegu uzależniona od ilości zębówod 500 zł
  • Ceny mogą ulec zmianie w zależności od trudności wykonywanego zabiegu,
  • Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dokładnej ilości zużytego biomateriału

KONTAKT

T: 601 530 037