Ortodoncja – aparaty ortodontyczne na zęby

Aparaty ortodontyczne to sposób na zdrowy i piękny uśmiech. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać pacjenci, którzy od lat borykają się z wadami zgryzu i chcą mieć proste uzębienie. Komfort podczas spożywania posiłków, łatwa pielęgnacja jamy istnej, a także wyraźna poprawa wyglądu to efekty, jakie można uzyskać po zdjęciu aparatu na zęby. W naszym gabinecie stomatologicznym w Zawierciu mogą Państwo skorzystać z usługi ortodontycznej i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Istnieje wiele metod leczenia, które oferujemy w zależności od indywidualnego przypadku.

Wskazaniem do założenia aparatów na zęby są:

• ciężkie wady zgryzu (przodozgryz, tyłozgryz),
• nadmierne ścieranie się zębów,
• ogólne bóle zębów i żuchwy,
• zaburzenia przeżuwania,
• nieprawidłowy wzrost zębów (stłoczenia),
• trudności w prawidłowej higienie jamy ustnej.

Aparaty ortodontyczne to bezpieczna metoda na walkę z nieprawidłowym uzębieniem, a odpowiednio wdrożone leczenie daje realną szansę na osiągnięcie prawidłowego zgryzu. Jeżeli borykają się Państwo z innymi dolegliwościami uzębienia, zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu w Zawierciu.

Aparat stały i retencyjne aparaty ruchome

Aparat stały na zęby to najczęściej stosowana technika w leczeniu ortodontycznym pacjentów. Wybór poszczególnych elementów i akcesoriów zależy od indywidualnej sytuacji zdrowotnej pacjenta, jego możliwości i preferencji. Do wyboru mają Państwo zamki ceramiczne, metalowe oraz samoligaturujące. Leczenie za pomocą aparatów stałych trwa około 2 lat. Przez cały okres kuracji będą Państwo pod opieką ortodonty, który podczas wizyt kontrolnych będzie kontrolował przebieg leczenia.

Aparaty retencyjne ruchome to rozwiązanie proponowane dla pacjentów po zakończonym leczeniu aparatem stałym. Metoda ma za zadanie utrwalić efekt prawidłowego zgryzu. Czas leczenia w przypadku aparatów ruchomych zależy od tego, jak wielka była wada w fazie początkowej. Regularność i samodyscyplina w przypadku tego rozwiązania to nieodzowne elementy skutecznego leczenia.

Konsultacja ortodontyczna

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji ortodontycznej mieszkańców Zawiercia. Oferujemy wsparcie zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Na pierwszej wizycie ortodonta oceni wadę zgryzu, zleci wykonanie badań panoramicznych i cefalometrycznych, a także udzieli informacji na temat procesu i kosztów leczenia. Służymy pomocą w wyborze odpowiedniego aparatu i akcesoriów, a także udzielamy istotnych informacje związanych z jego użytkowaniem. W ramach realizowanych usług ortodonta zdejmuje aparat ortodontyczny i przekazuje dodatkowe zalecenia. Skuteczność terapii zależy od obopólnej współpracy lekarza z pacjentem i samodyscypliny w stosowaniu się do jego zaleceń i wskazówek.

KONTAKT

T: 601 530 037

Cennik usług ortodontycznych

Nazwa usługi endodontycznejCena:
Wizyta150 zł
Wyciski100 zł
Plan leczenia (przygotowanie indywidualnego planu leczenia, analiza modeli, zdjęć, analiza komputerowa)100 zł
Kontrola z aparatem ruchomym80 zł
Kontrola z aparatem stałym 1 łuk120 zł
Kontrola z aparatem stałym 2 łuki180 zł
Aparat dwuszczękowy900 zł
Płytka Schwarza700 zł
Utrzymywacz przestrzeni350zł
Proteza dziecięca350 zł
Reteiner termoplastyczny300 zł
Naprawa reteinera200 zł
Szyna nagryzowa250 – 350 zł
Naprawa aparatu ruchomego120 – 200 zł
Teiner350 zł
Aparat stały metalowy1800 zł
Aparat stały ceramiczno- metalowy2500 zł
Aparat samoligaturujący2500 zł
Łuk podniebienny300 zł
Hyrax na płaszczyznach akrylowych1000 zł
Hyrax na pierścieniach1200 zł
Ściągnięcie aparatu za łuk300 zł
Retencja stała300 zł
Power Scope 21000 zł
Pendulum1000 zł
Maska twarzowa400 zł
Implant ortodontyczny550 zł (plus koszt implantu)

KONTAKT

T: 601 530 037