Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Rozwój technologiczny zagościł również w gabinetach stomatologicznych. Nowoczesne metody i urządzenia znacząco usprawniają pracę dentystów, minimalizują inwazyjność zabiegów i prowadzą do zmniejszenia bólu oraz dyskomfortu odczuwanego przez pacjentów. Doskonałym przykładem takiego rozwoju jest endodoncja mikroskopowa.

Czym jest endodoncja mikroskopowa?

Endodoncja mikroskopowa to po prostu leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dotychczas wykonywane zabiegi kanałowe wiązały się z bólem dla pacjentów, były inwazyjne, a od stomatologów wymagały wyjątkowej precyzji i skrupulatności. Dodatkowo dość często skutkowały powikłaniami oraz wieloma wizytami kontrolnymi w gabinecie. Za sprawą mikroskopów, które używane są podczas leczenia kanałowego, lekarz ma powiększony (powiększenie od 6 do 25 razy), wyraźny obraz leczonego zęba. Dzięki temu może dokładnie oczyścić kanał zębowy, skrócić czas leczenia i zaoszczędzić pacjentowi nieprzyjemnych wrażeń. Mikroskop operacyjny pozwala na uwidocznienie struktur, które są trudne do zaobserwowania gołym okiem, w tym korzenie i kanały korzeniowe, zęby trzonowe wewnątrz jamy ustnej, komory zęba itd.

Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo pod mikroskopem?

Coraz więcej nowoczesnych gabinetów stomatologicznych wykorzystuje w swojej codziennej pracy mikroskopy. Z zabiegów endodoncji mikroskopowej można skorzystać w Centrum Stomatologicznym w Zawierciu – Dentica. Pacjenci chętnie korzystają z tej metody leczenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem wiąże się z szeregiem niewątpliwych zalet – zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Przede wszystkim za sprawą mikroskopu można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy, gdyż liczba wizyt kontrolnych po zabiegu leczenia kanałowego ograniczona jest do niezbędnego minimum. Zabieg wykonywany jest precyzyjnie, dlatego zęby są prawidłowo oczyszczone i wypełnione, więc zredukowane jest też ryzyko ewentualnych powikłań. Dodatkowo lekarz może zająć się wszelkimi ubytkami czy kamieniem nazębnym i próchnicą, podejmując stosowne działania profilaktyczne. Dzięki temu można wyeliminować główne choroby zębów we wczesnym stadium ich rozwoju.

I co najważniejsze – leczenie kanałowe pod mikroskopem jest metodą bezbolesną. Stosowane jest znieczulenie miejscowe.