Metody wybielania zębów: lampa BEYOND

Metody wybielania zębów

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Śnieżnobiały uśmiech to współcześnie podstawa zadbanego wyglądu, a jednocześnie marzenie wielu osób. Nie jest łatwo zachować biel zębów. Przebarwienia na zębach powstają pod wpływem bardzo wielu czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnątrzustrojowych. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z kilku profesjonalnych zabiegów dentystycznych, które pozwalają na skuteczne i bezpieczne wybielanie zębów. Jednym z nich jest wybielanie zębów za pomocą lampy BEYOND. W tym artykule przedstawimy specyfikę oraz najważniejsze zalety tej metody.

Odzyskaj biel zębów dzięki lampie Beyond

W opisywanej metodzie zastosowanie znajduje specjalna lampa Beyond, która pozwala na sprawne, bezpieczne i efektywne przeprowadzanie zabiegu. Podczas zabiegu na zęby pacjenta nakładany jest specjalny żel wybielający z utleniaczem. Preparat ten stosowany jest trzykrotnie w ciągu zabiegu. Składniki żelu aktywowane są przy pomocy lampy, która emituje tzw. światło zimne (całkowicie bezpieczne dla pacjenta, nie podrażnia nerwów). Naświetlanie trwa ok. 15 minut. Podczas tego procesu można usunąć nawet te przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba. Jednocześnie środek wybielający nie wykazuje żadnego negatywnego wpływu ani na zęby, ani na szkliwo.

Zabiegi wybielania zębów przy pomocy lampy Beyond jest jednorazowy i trwa ok. 45-60 minut (czas trwania zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania przebarwień). W rezultacie zęby pacjenta są zdecydowanie bielsze — średnio od 5 do 14 odcieni jaśniejsze (według skali VITA).

Należy jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu pacjent powinien wyleczyć wszystkie ubytki, usunąć kamień i osad, a także upewnić się, że wszystkie plomby są szczelne. Należy też porozmawiać ze stomatologiem o ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu wybielania lampą Beyond.

Wybielanie profesjonalne za pomocą lampy Beyond – główne zalety

Wybielanie zębów z zastosowaniem lampy Beyond to bardzo wiele zalet docenianych przez pacjentów. Przede wszystkim efekty wybielania utrzymują się znacznie dłużej w porównaniu z innymi popularnymi metodami. Zabieg jest stosunkowo szybki, bezpieczny i bezbolesny. Nawet w przypadku osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł dyskomfort jest minimalny.