Licówki – sposób na piękny i biały uśmiech!

 

Żyjemy w czasach, w których szalenie istotną rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Nie ma się więc co dziwić, że coraz większa ilość osób szuka sposobów na posiadanie pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu. W końcu to on jest naszą najlepszą wizytówką! W ostatnich latach coraz większa część pacjentów gabinetów stomatologicznych decyduje się na założenie licówek. Czym są, co warto o nich wiedzieć i jaka jest ich cena? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do uważnej lektury!

Czym właściwie są licówki?

Najogólniej rzecz ujmując, mianem licówek określa się cienkie porcelanowe płatki, które nakleja się na wierzchnią warstwę zęba. Ich założenie pozwala na doskonałe ukrycie wszelkich niedoskonałości zgryzu, jak np. przebarwień czy ubytków. Warto również wiedzieć, że licówki pozwalają skutecznie zamaskować diastemę oraz sprawiają, że możemy bez skrępowania cieszyć się pięknym hollywoodzkim uśmiechem.

Zalety licówek

Do największych zalet licówek zaliczyć należy to, że pozwalają one w krótkim czasie uzyskać efekt  pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu. Dzięki nim możliwa jest zmiana nie tylko pojedynczych zębów, ale również całej szczęki. W przeciwieństwie do zakładania implantów zębowych, założenie licówek nie trwa długo. Nie występuje tu konieczność ingerencji w tkankę zęba. Jedyne co należy zrobić, to odpowiednio go wyszlifować. Mówiąc o zaletach licówek nie sposób nie wspomnieć również o ich naturalnym wyglądzie. Niewprawione oko będzie miało duży problem z odróżnieniem licówki od zwykłego zęba.

Cena

Ciężko podać orientacyjną kwotę, jaką pacjent będzie musiał zapłacić za założone licówki, ponieważ jest to kwestia indywidualna, a wycenę wykonuje się na podstawie ilości licówek i jakości zgryzu.

Przeciwwskazania do założenia licówek

Niestety, nie u każdego pacjenta da się założyć licówki. Głównymi przeciwwskazaniami są m.in.: duże wady zgryzu, za krótkie zęby, brak odpowiedniej higieny jamy ustnej czy bruksizm, który objawia się patologicznym zgrzytaniem zębów.