Jakie są wskazania do leczenia zębów ozonem? 20.05.2019
Leczenie ozonem

Leczenie ozonem (ozonoterapia) w stomatologii znajduje zastosowanie w przypadku takich schorzeń jak próchnica, afty czy zapalenie dziąseł. Skuteczność zabiegu wynika z bakterio-, wiruso- i grzybobójczych właściwości ozonu. W tym artykule opiszemy wskazania do leczenia zębów ozonem.

(więcej…)
Metody wybielania zębów: lampa BEYOND 4.04.2019

Metody wybielania zębów

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Śnieżnobiały uśmiech to współcześnie podstawa zadbanego wyglądu, a jednocześnie marzenie wielu osób. Nie jest łatwo zachować biel zębów. Przebarwienia na zębach powstają pod wpływem bardzo wielu czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnątrzustrojowych. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z kilku profesjonalnych zabiegów dentystycznych, które pozwalają na skuteczne i bezpieczne wybielanie zębów. Jednym z nich jest wybielanie zębów za pomocą lampy BEYOND. W tym artykule przedstawimy specyfikę oraz najważniejsze zalety tej metody. (więcej…)

Leczenie ortodontyczne krok po kroku 27.11.2018

Leczenie ortodontyczne

Aparat ortodontyczny jest niezawodnym sposobem na uzyskanie prawidłowego zgryzu. Warto pamiętać, że właściwe ułożenie zębów to nie tylko ładny uśmiech, ale także łatwiejsze dbanie o czystość jamy ustnej, skuteczne zapobieganie próchnicy i chorobom dziąseł. Ładny uśmiech to również sposób na pozbycie się kompleksów i uzyskanie większej pewności siebie. (więcej…)

Kiedy założyć aparat ortodontyczny 22.11.2018

Zakładanie aparatu ortodontycznego

Wady zgryzu mogą mieć różne podłoże. Często wynikają z genetyki, ale czasem są temu winne również złe nawyki, które powstały jeszcze w dzieciństwie. Najczęściej powstają przez ssanie palca, zbyt długie podawanie butelki (według lekarzy dentystów roczne dziecko powinno jeść łyżką i pić z kubka). Na problemy z nieprawidłowym zgryzem narażone są również dzieci, które z powodu alergii lub infekcji górnych dróg oddechowym oddychają buzią. (więcej…)

Blog firmy DENTICA 2.10.2018

Witamy na naszym blogu

Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu.

Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty. Tym co na nim znajdziesz są to artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi.  (więcej…)